Archiwum autora: wtzolsztynek

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie Wigilijne Członków Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin odbyło się w dniu 17 grudnia 2022 w Zajeździe Jagiełek. Dziękujemy za spotkanie.

Pieczenie pierników

Dziś w pracowni gospodarstwa domowego wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowa nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku  piekliśmy świąteczne piernik.

Warsztaty sublimacji

W dniach 5-6 grudnia 2022r. uczniowie klasy 4b Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm W. Pileckiego w Olsztynku uczestniczyli w zajęciach sublimacji w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Dzieci miały okazję stworzyć własny nadruk na kubku, co przyniosło im wiele radości. To był miło spędzony czas,  cieszymy się, że kubki podobały się dzieciom, Sprzęt, z którego korzystaliśmy… Czytaj dalej »

Kiermasz świąteczny w Olsztynie

W dniach 5-6 grudnia w sali sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbył się tradycyjnie Kiermasz Świąteczny, podczas którego można było podziwiać piękne rękodzieło. Jednym z wystawców były nasze Warsztaty.

3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół w Olsztynku

W dniu 2 grudnia 2022r .mieliśmy przyjemność uczestniczyć na warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół im. Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku. Smakowita podróż kulinarna, w którą zabrała nas  Pani Danuta Szulc i uczniowie z 3 klasy BSIS była w klimacie śródziemnomorskim. Sporządziliśmy zapiekankę makaronowej i focacci. Zobaczcie jakie powstały pyszności .

Świąteczne lampiony

30 listopada br. wraz z uczniami klas 6b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku, wspólnie wykonaliśmy lampiony świąteczne Poczuliśmy magię zbliżającego się Bożego Narodzenia, a przy okazji nawiązały się nowe przyjaźnie.

Impreza andrzejkowa

W dniu 30 listopada br. odbyła się w naszych Warsztatach zabawa andrzejkowa. Oprócz tańca, był także czas na gry i zabawy oraz oczywiście nie mogło zabraknąć wróżenia z wosku.

Warsztaty wyrobu Marcepanu Królewieckiego

W dniu 22 listopada br. wybraliśmy się do Olsztyna do Kawiarni Moja na warsztaty wyrobu Marcepanu Królewieckiego. Nie tylko poznaliśmy jego historię, ale i również mieliśmy możliwość wyrobu i spróbowania tego słodkiego rarytasu. Dziękujemy za niezwykle miłe przyjęcie.