Archiwum autora: wtzolsztynek

V Przegląd Pieśni Religijnej

Dnia 22.04.2023 roku działający przy WTZ zespół muzyczny „Magia Muzyki” (w składzie Patrycja Miller, Robert Grabowski, Paweł Wołk-opiekun grupy i akompaniament) wziął udział w V Przeglądzie Pieśni Religijnej. Patrycja Miller zajęła trzecie miejsce, Robert Grabowski wyróżnienie. Gratulujemy!

Wystawa poświęcona Mikołajowi Kopernikowi

W dniu 17 kwietnia br. wybraliśmy się na wystawę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Ekspozycja została zorganizowana w piwnicach zamkowych Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku. Po wystawie oprowadziła nas Pani Dorota Walter-Obrębska – nauczyciel – bibliotekarz. Zebrana kolekcja przedstawiała poszczególne etapy życia Kopernika, jego zainteresowania i liczne pasje, co czyniło z niego prawdziwego „człowieka renesansu”.… Czytaj dalej »

Szkolenie pt. „Cięcie winorośli w trzecim roku po posadzeniu”

W ramach rehabilitacji zawodowej uczestnicy WTZ po raz kolejny wzięli udział w szkoleniu pt. „Cięcie winorośli w trzecim roku po posadzeniu”, które odbyło się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Dziękujemy Polskiemu Związku Działkowców Okręg Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Panu Piotrowi Chmielewskiemu -starszemu instruktorowi ds. ogrodniczych za poprowadzenie szkolenia.

O piłce w praktyce

W ramach działalności rehabilitacji zawodowej warsztatu w ostatnim numerze gazety lokalnej „Albo” ukazał się artykuł na temat naszego uczestnika Łukasza, który realizuje się podczas zajęć sportowych. Warto tutaj wspomnieć, że artykuły pisane są cyklicznie przez Szymona, absolwenta dziennikarstwa UWM w Olsztynie, który na co dzień bierze udział w zajęciach pracowni komputerowo –fotograficznej

Dni Bezpiecznego Internetu 2023

W ramach Dni Bezpiecznego Internetu Warsztaty Terapii Zajęciowej odwiedziła Pani sierżant Joanna Wieczorek z Komisariatu Policji w Olsztynku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Działanie zostało zrealizowane we współpracy z Pracownią Orange w Olsztynku.

Prezentacja na temat substancji psychoaktywnych

W dniu 3 marca br. odwiedzili Nas pracownicy Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie Pani Grażyna Dziubanii i Pan Piotr Śmigiel, aby poprowadzić dla naszych uczestników wykład na temat zgubnego wpływu substancji psychoaktywnych oraz „energetyków” na zdrowie człowieka. Dziękujemy za przekazanie bardzo przydatnej wiedzy.