Warsztaty wyrobu Marcepanu Królewieckiego

W dniu 22 listopada br. wybraliśmy się do Olsztyna do Kawiarni Moja na warsztaty wyrobu Marcepanu Królewieckiego. Nie tylko poznaliśmy jego historię, ale i również mieliśmy możliwość wyrobu i spróbowania tego słodkiego rarytasu. Dziękujemy za niezwykle miłe przyjęcie.

Uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Niepodległości 2022

Dziś na zaproszenie naszych Przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm. W. Pileckiego w Olsztynku aktywnie uczestniczyliśmy w apelu z okazji obchodów upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości, podczas którego zostało zaprezentowane przedstawienie teatralne na podstawie dramatu S. Wyspiańskiego „Wesele”. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie i zaproszenie .

Pokaz kulinarny Thermomix

W dniu 8 listopada br. podczas pokazu kulinarnego testowaliśmy nasz nowy sprzęt w pracowni gospodarstwa domowego zakupiony w ramach doposażenia Warsztatów z projektu „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

W ramach projektu „Wzrost kompetencji kadry drogą do samodzielności osób z niepełnosprawnościami II” w dniu 31 października 2022r. odbyło się w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Olsztynku „Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej – kurs elementarny – 5 godzin” z uwzględnieniem podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. W szkoleniu brali udział pracownicy i członkowie organizacji zrzeszonych w WMSON, szkolenie dofinansowane… Czytaj dalej »

„Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych” PO WER 2014 -2020

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku w dniu 24 maja 2022r. podpisało umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w celu realizacji pilotażu Standardów funkcjonowania WTZ w ramach projektu : „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych” PO WER 2014 -2020… Czytaj dalej »

Z nagrodą Marszałka …

Uczestnik Marcin Kwiatkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnoprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku został dziś wyróżniony nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego podczas podsumowania XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które odbyło się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Auli widowiskowo-konferencyjnej im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie. Praca Marcina „Labirynt życia” została doceniona w… Czytaj dalej »

Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2022 w Kętrzynie

W dniach 7-9 października 2022 mieliśmy przyjemność brać udział w przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2022. Nasz zespół Magia Muzyki spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony jury i zebranych gości. Kończąc naszą wizytę w Kętrzynie w ramach programu przygotowanego przez organizatora odwiedziliśmy jeszcze pobliski Wilczy Szaniec w Gierłoży. Oprócz zwiedzania schronów z przewodnikiem… Czytaj dalej »

Wyjście do kina „Grunwald”

W dniu 14 września br.  wybraliśmy się do kina „Grunwald” wspólnie z uczestnikami WTZ z Ostródy na film pt. „Szczęście chodzi parami”. Była to świetna okazja do zawarcia nowych i odświeżenia starych przyjaźni. Integracyjny pokaz filmowy bardzo przypadł wszystkim do gustu. Mamy nadzieję, że niebawem ponownie wybierzemy się do naszego kina.   

Gdynia – miasto z morza

W dniu 8 września br. wybraliśmy się do Gdyni w ramach projektu edukacyjno-poznawczego „Gdynia – miasto z morza”. Podczas naszej wizyty odwiedziliśmy Muzeum Marynarki Wojennej, statek – muzeum „Dar Pomorza” oraz ogród zoologiczny działający w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego. Była to świetna okazja do bliższego poznania miasta, którego rozwój był spowodowany budową portu, mającego zapewnić… Czytaj dalej »