Zajęcia świąteczne w Kuźni Społecznej

W dniu 20 grudnia br. w ramach obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Kuźni Społecznej w Olsztynie odbyły się zajęcia dekoracji i degustacji świątecznych pierników. Dodatkowo na uczestników spotkania czekała moc zagadek i gier edukacyjnych w temacie zero waste i nie tylko.

Świąteczne zajęcia w szkole

W dniu 7 grudnia 2023 odbyły się w Szkoła Podstawowa nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku zajęcia świąteczne, podczas których wspólnie z uczniami dekorowaliśmy pierniki, a także wykonaliśmy piękne gwiazdy z papieru.

Prezentacja poświęcona Mikołajowi Kopernikowi

, W ramach podsumowania roku kopernikowskiego w WTZ odbyła się prezentacja poświęcona Mikołajowi Kopernikowi. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z jego życiorysem i dokonaniami. Prezentację poprzedził film przygotowany przez pracownię komputerowo-fotograficzną przybliżający w sposób żartobliwy sylwetkę naukowca. Spotkanie zakończyło się testem wiedzy o Koperniku. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami specjalnie przygotowanymi na tę okazję. Zachęcamy… Czytaj dalej »

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby ze szczególnymi potrzebami, a zarazem promowanie ich praw i działań mających za zadanie ich przestrzeganie i realizację. W dniu 6 grudnia 2012 roku Polska ratyfikowała Konwencję ONZ o prawach osób z… Czytaj dalej »

„Poznajemy las pięcioma zmysłami”

W dniu 14 listopada br. nasi uczestnicy wzięli udział w zajęciach pt. „Poznajemy las pięcioma zmysłami” w Nadleśnictwie Olsztynek. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.