Obchody 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na cmentarzu w Sudwie

1 września 1939 r. to dzień, w którym atakiem Niemiec na Polskę rozpoczęła się II Wojna Światowa. By uczcić pamięć o tych wydarzeniach co roku na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Sudwie odbyły się obchody rocznicy wybuchu tej najstraszniejszej z wojen.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie wprowadzeniem Sztandarów i uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie ks. proboszcz Sławomir Piniaha odprawił nabożeństwo w intencji wszystkich ofiar II wojny. Po zakończeniu mszy rozbrzmiał dźwięk syreny i archiwalny komunikat radiowy o rozpoczęciu wojny.

W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele Koła Związku Sybiraków w Olsztynku, poczty sztandarowe, księża, olsztyneccy harcerze, przedstawiciele władz samorządowych Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko i Przewodnicząc Rady Miejskiej Andrzej Wojda, radni powiatu, radni rady miejskiej, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, nadleśnictw, szkół, przedszkola i olsztyneckich zakładów pracy, stowarzyszenia a także mieszkańcy. Również nie zabrakło przedstawicieli naszej placówki z Panią Iwoną Panasiuk – Kowalewską, kierownik WTZ w Olsztynku na czele.