Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Już po raz czwarty na hali sportowej w Jezioranach odbył się DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ. Tym razem i nasze WTZ brało czynny udział w imprezie rekreacyjno – sportowej, w której wg organizatorów uczestniczyło 115 zawodników z 20 domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno – wychowawczych z terenu województwa warmińsko – mazurskiego. Podczas trwania imprezy był obecny pan Arkadiusz Paturej – dyrektor PCPR w Olsztynie oraz dyrektorzy z zaprzyjaźnionych domów.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno – SPRAWNYCH – organizacja pożytku publicznego, wraz z Domem Pomocy Społecznej w Jezioranach oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jezioranach.

Zawodnicy zmagali się w 20 konkurencjach sportowych, było więc turlanie beczki – między pachołkami, rzuty gazetą – wykonanie z gazety piłki i rzut do beczki, bliźniaki syjamskie – 2 osoby biegną z balonem między plecami do mety, twarz – rzuty do twarzy z kartonu piłką tenisową, toczenie kartonu szczotką – między tyczkami, piłka w wiadrze – rzucanie piłki i łapanie jej wiadrem i wiele innych konkurencji rozbawiających uczestników i widzów.

Oprawę muzyczną zapewnił Józef Piotrowski z Nidzicy, a w rozbawianiu pomagał mu Miś Uszatek – maskotka imprezowa. Uczestnicy naznaczani byli tatuażami malowanymi na twarzy i dłoniach. Zabrakło jednak czasu na oznaczenie wszystkich uczestników. Na koniec oprócz dyplomów, pucharów, gadgetów reklamowych, słodyczy, uczestnikom zafundowano raj dla oczu – 7-metrowe petardy i masę konfetti. Było pięknie, kolorowo, wesoło, gwarno, melodyjnie, sportowo i niestety za krótko.